Očné odd. Sv. Otílie

Vážený pacient!

Vítame Vás na stránke Očného oddelenia sv. Otílie, ktoré je súčasťou polikliniky Medicentrum Dzurilla.

V príjemnom prostredí pracuje profesionálny tím lekárov a sestier s najmodernejším prístrojovým vybavením. Vďaka empatickému prístupu a vysokej odbornosti si pracovisko získalo dôveru stoviek pacientov, ktorí šíria naše dobré meno do ďalekého okolia.

Očné operácie realizujeme bez potreby hospitalizácie – formou jednodňovej očnej chirurgie. Jedná sa o operácie sivého zákalu (katarakty), pterýgia a iné menšie zákroky na oku a mihalniciach.

Pracovisko má zmluvu so všetkými poisťovňami, Vašu operáciu teda v plnej výške uhrádza zdravotná poisťovňa. Vzhľadom k rozširujúcej sa ponuke vnútroočných šošoviek poskytujeme v indikovaných prípadoch možnosť implantácie špeciálnej či nadštandardnej šošovky s doplatkom zo strany pacienta.

Súčasťou oddelenia je očná ambulancia, ktorá slúži na predoperačnú prípravu pacientov a pooperačnú starostlivosť. Vzhľadom na jej zviazanosť s operačnou sálou je však miestom nevhodným na vyšetrovanie zápalových ochorení oka, neslúži preto ako spádová očná ambulancia.

Ambulancia je vybavená aj OCT prístrojom, ktorý umožňuje detailnejšiu diagnostiku očného pozadia – ochorení žltej škvrny (makuly) a zrakového nervu.

Na predoperačné vyšetrenie či OCT diagnostiku objednávame pacientov každý pracovný deň v čase 13:30 až 15:00 hod. osobne alebo telefonicky na čísle 037-7930269, resp. 0948 315 140.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Tím očného oddelenia sv. Otílie