Očné odd. Sv. Otílie

Vážený pacient!

Vítame Vás na stránke Očného oddelenia sv. Otílie, ktoré je súčasťou polikliniky Medicentrum Dzurilla.

V príjemnom prostredí pracuje profesionálny tím lekárov a sestier s najmodernejším prístrojovým vybavením – mikroskop Zeiss, operačný prístroj Alcon Constellation, navigačný prístroj Alcon Verion, DRI OCT Triton od firmy Topcon.

Očné operácie realizujeme bez potreby hospitalizácie – formou jednodňovej očnej chirurgie. Naše pracovisko má zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami, Vašu operáciu teda v plnej výške uhrádza zdravotná poisťovňa (s výnimkou vyhláškou stanovených doplatkov).

Najčastejšie vykonávaným mikrochirurgickým výkonom je operácia sivého zákalu (katarakty). Na túto operáciu používame fakoemulzifikátor v kombinovanom prístroji Constellation a v indikovaných prípadoch sú asistované najnovšou verziou navigačného systému Verion, ktorý umožňuje vyššiu precíznosť operácie vrátane použitia tzv. multifokálnych šošoviek, ktoré vás môžu zbaviť potreby nosiť okuliare.

Významným krokom v predoperačnej príprave je výber umelej vnútroočnej šošovky, ktorá nahradí pôvodnú šošovku zmenenú zákalom. Môže sa jednať o monofokálne (na jednu vzdialenosť) či multifokálne šošovky rôznych typov. Spoločným výberom vhodnej šošovky Vás prevedie lekár, pretože jej voľba závisí od viacerých faktorov vyplývajúcich z očného nálezu ako aj celkového zdravotného stavu.

Začiatok roka 2019 pre nás znamenal významný míľnik, pretože naše pracovisko bolo ako jedno z piatich súkromných zariadení v SR zazmluvnené  aj na operácie zadnej časti oka – sietnice a sklovca. Je to významné ocenenie nášho tímu na čele s MUDr. Marcelom Bartošom, pretože táto oblasť očnej chirurgie je mimoriadne delikátna a operatérov, ktorí sú schopní vykonávať tieto zákroky je na Slovensku ako šafránu. Operácia sa vykonáva takisto ambulantnou formou v lokálnej anestézii.

Kompletný zoznam operačných výkonov a zákrokov si môžete prečítať tu.

Súčasťou oddelenia je očná ambulancia, ktorá slúži na predoperačnú prípravu pacientov a bezprostrednú pooperačnú starostlivosť. Vzhľadom na jej zviazanosť s operačnou sálou je však miestom nevhodným na vyšetrovanie zápalových ochorení oka, neslúži preto ako bežná spádová očná ambulancia.

Ambulancia je vybavená prístrojom DRI OCT Triton od firmy Topcon. Jedná sa o prístroj obsahujúci technologické novinky na diagnostiku zmien očného pozadia, vrátane angioOCT technológie.

Na predoperačné vyšetrenie či OCT diagnostiku objednávame pacientov každý pracovný deň v čase 8:00 až 15:00 hod. osobne alebo telefonicky na čísle 037-7930269, resp. 0948 315 140.

Vďaka empatickému prístupu a vysokej odbornosti si pracovisko získalo dôveru stoviek pacientov, ktorí šíria naše dobré meno aj za hranicami nitrianskeho regiónu. Súkromné očné ambulancie našich lekárov ponúkajú možnosť po operácii v Nitre prísť na kontrolné vyšetrenie do priestorov ambulancie v Seredi či v Leviciach, čo časť našich pacientov vysoko oceňuje.

Ambulancia v Seredi

Ambulancia v Leviciach

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Tím očného oddelenia sv. Otílie